Galeria 2016 - 2017Chór szkolny uświetnił mszę św. w kościele Św. Brygidy

Dnia 08.01.2017 r. w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku, chór szkolny uświetnił wykonaniem kolęd mszę św. transmitowaną na antenie Radia Plus.


Nocowanie w szkole

W nocy z 16 na 17 grudnia klasy 2a i 2b nocowały w szkole. Zamawialiśmy pizzę, oglądaliśmy filmy. Były też zawody i zabawy sportowe. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone, chociaż trochę niewyspane :)
Beata Bielińska i Joanna Herniak


Mikołaj w naszej szkole

6 grudnia do zerówek zawitał Mikołaj, w tym roku również przyjechał samochodem. Przywiózł dzieciom dużo radości, zabawy oraz wyczekiwane prezenty.Otwarta lekcja żeglarstwa

W ramach programu edukacji żeglarskiej w naszej szkole 24.11.2016r. odbyła się otwarta lekcja żeglarstwa dla klas 4-tych w ramach programu Energa Sailing. Zajęcia poprowadził absolwent naszej szkoły Jan Krzyżak. Podczas spotkania z uczniami prezentował założenia programu edukacyjnego, omówił zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą, przeprowadził konkursy z nagrodami i informował o tym gdzie rodzice mogą szukać dodatkowych informacji. Dzieci miały również okazję zobaczyć na żywo kompletną łódź Optimist.
Konkurs - "Jesień w różnych odsłonach"

27 października 2016 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu pt. „Jesień w różnych odsłonach”. Konkurs skierowany był do uczniów klas zerowych. Głównym celem konkursu było uwrażliwienie na piękno jesiennej przyrody oraz rozwijanie inwencji twórczej dzieci.Po długich obradach spośród 18 prac jury wyłoniło zwycięzców.A oto wyniki: I miejsce zajęła Maja Praszelik II miejsce zajęła Patrycja Wróblewska III miejsce zajęła Blanka Puzdrowska Wyróżnienia dla: Jagody Owczarzak, Mileny Szymańskiej, Roksany Zdrodowskiej. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie. Nagrody dla uczestników konkursu finansowane są przez Radę Rodziców-dziękujemy.
Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu klasy 0 świetnie się bawiły podczas zajęć z wychowawcą. Było wesoło, kolorowo i kreatywnie.
„Ptaki Cudaki” w Centrum Hewelianum

13 października klasa 2b wybrała się na warsztaty „Ptaki Cudaki”. Dowiedzieliśmy się, jakim głosem plotkują ptaki i jak je rozpoznać. Przygotowaliśmy ptasie menu i dowiedzieliśmy się, jak zbudować prosty karmnik z butelki. Na koniec oglądaliśmy ptasie pióra przez mikroskop.
Zdjęcia i tekst: Beata Bielińska


Rodzinny rajd pieszy

8 października odbył się jeden z czterech zaplanowanych na ten rok szkolny Rodzinnych Rajdów Pieszych. Wiszące nad nami chmury i zapowiedzi synoptyków nie przestraszyły miłośników przyrody i leśnych wędrówek. Pełni energii i optymizmu wyruszyliśmy na wyprawę przez las. Wędrowaliśmy leśnymi szlakami, rzadko uczęszczanymi dróżkami przeprawialiśmy się przez strumyk. Nie obyło się bez przygód. Naszym celem był Wróbla Staw. Pomimo obaw pogoda dopisała. W czasie wycieczki znaleźliśmy różne skarby: grzyby-te jadalne i te które tylko zdobią las, korę drzew, kolorowe liście, szyszki, jarzębinę, jeżyny, hubę. Dzieci spożytkowały swoją energię a dorośli aktywnie wypoczywali obcując z przyrodą. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólne spędzenie niezwykłego sobotniego przedpołudnia.

<

Rodzinny Rajd Pieszy możliwy jest dzięki współfinansowaniu przez Radę Rodziców- bardzo dziękujemy. Zapraszamy na kolejną wędrówkę, która zaplanowana jest na kwiecień 2017 r.Dzień pomarańczowy W dniu 23 września 2016r. dzieci z oddziałów „0” ubrane na pomarańczowo, uczestniczyły w wesołych zabawach i grach podporządkowanych tematyce "Dnia Pomarańczowego". Zabawom towarzyszyła wesoła muzyka i dobry humor.

Dzieci próbowały utworzyć kolor pomarańczowy mieszając różne kolory farb. Poznawały zdrowe owoce i warzywa w tym kolorze: pomarańcze, marchewki, mandarynki i paprykę, które mogły dotykać, wąchać, smakować i poprawnie nazywać. Dzieci samodzielnie wykonały owocowo- warzywne szaszłyki, które skosztowały i wyłożyły do degustacji dzieciom z innych klas. Na koniec powstała wystawa „Wpadła gruszka do fartuszka”.


Jesienny ogródek klas "0"Jesienią nasz ogródek wzbogacił się o kompostownik i pergolę :) Coraz ładniej i przytulniej ...
Ogródek klas "0"

A w naszym ogródku już po pierwszych zbiorach i coraz bliżej jesień...Rodzinny rajd pieszy - czerwiec 2016 25 czerwca 2016 odbył się IV w tym roku szkolnym Rodzinny Rajd Pieszy - na powitanie wakacji. Pan Przewodnik poprowadził nas szlakiem ze szkoły w stronę starego Nowca, do rezerwatu w dolinie Strzyży i do Matemblewa. Pogoda, choć upalna, w lesie mniej dawała się nam we znaki. Niespodziewaną maskotką rajdu okazał się piękny i niezwykle przyjazny dzieciom czworonożny wędrowiec. Był wielką atrakcją dla dzieci,uczestniczył w całej naszej trasie. Pogoda, choć upalna, w lesie mniej dawała się nam we znaki. Po drodze napotkaliśmy piękne miejsca i ciekawe znaleziska przyrodnicze - tu specjalistami są zawsze dzieci. Szlak zakończyliśmy przy leśniczówce w Matemblewie i kapliczce Sanktuarium. Na polanie nastąpiło bardzo oczekiwane przez dzieci uroczyste wręczenie przez Pana Przewodnika Medalu Viktoria dzieciom - uczestnikom Rajdu.Szczęśliwe miny same mówią za siebie ! Jeszcze tylko zabawy i gry - i już powitaliśmy wakacje.


Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdów - dzieciom, ale i Rodzicom. Bez Państwa nie byłoby z nami dzieci, a bez dzieci nie byłoby Rajdów. Ogromne uznanie składamy najmłodszym uczniom naszej szkoły - to głównie dzieci z klas 0 i I przewędrowały z nami wiele kilometrów.Dziękujemy Radzie Rodziców, która jest fundatorem obecności z nami Pana Przewodnika. Życzymy wszystkim bezpiecznych i radosnych wakacji! Małgorzata Kubicka, Katarzyna Lilla.